Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, które odbędzie się na placu szkolnym w dniu 1 września (czwartek).
Klasy II, III, IV godzina 9:00
Klasy V - VIII godzina 10:00
Klasy I - godzina 11:00

 

NPC

 

Przygotuj online bezpłatne zdjęcie do mLegitymacji

mlegitymacja 4

mLegitymacja to nic innego jak elektroniczny rodzaj tradycyjnej, papierowej legitymacji szkolnej. Zapewnia ona szereg korzyści wynikających z klasycznej wersji i posiada tę samą wartość prawną.

Kreator zdjęć do mLegitymacji powstał po to, aby bez wychodzenia z domu i w jak najłatwiejszy sposób, wykonać fotografie do elektronicznej legitymacji szkolnej. Korzystać z niego mogą wszyscy uczniowie naszej szkoły. Obsługa tego narzędzia jest niezwykle prosta, a cały proces można przejść w kilka minut, z poziomu smartfona.

Wykonaj zdjęcie do mLegitymacji w kilka sekund

Do wygenerowania zdjęć wystarczy zwykła fotografia wykonana za pomocą telefonu. Oprogramowanie przeprowadzi Cię przez cały proces tworzenia zdjęcia, przy okazji dzieląc się z Tobą wskazówkami jak odpowiednio je wykonać. Miejsce ich zrobienia nie ma znaczenia, liczy się tylko ustawienie twojej twarzy. Całą resztą zajmie się kreator, który w kilka sekund dokona niezbędnych przeróbek: zastąpi tło, poprawi oświetlenie a następnie odpowiednio przytnie zdjęcie.

Pamiętaj, by przy wykonywaniu zdjęcia zadbać o następujące elementy:

  1. Patrz prosto w obiektyw i nie przechylaj głowy na boki.
  2. Zdjęcie nie może być tzw. selfie - najlepiej poproś kogoś, by Ci pomógł.
  3. Zamknij usta.
  4. Znajdź miejsce z równomiernym oświetleniem, jak na przykład ściana na przeciwko okna. Cienie przechodzące przez twarz nie są dozwolone.

Możesz wgrać tyle zdjęć, ile tylko chcesz, a potem wybrać najkorzystniejszą wersję.

Na koniec wyślij zdjęcie do sekretariatu

Jedyne co musisz zrobić teraz to przesłać zdjęcie do sekretariatu. Kreator jest bezpłatny. Co więcej ‒ zapewnia stuprocentową gwarancję akceptacji zdjęcia.

Nie musisz również obawiać się o swoją prywatność, ponieważ oprogramowanie nie przechowuje twoich zdjęć, a cały system jest odpowiednio zabezpieczony - Kreator korzysta z szyfrowanego połączenia z certyfikatami SSL. Możesz być pewien, że Twoje dane są bezpieczne.

Link do kreatora zdjęć do mLegitymacji znajdziesz pod tym linkiem: https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacji

 

 

                                                                                                            Rekrutacja 2021/2022

 Serdecznie zapraszamy do składanie zgłoszeń do klasy I

- dla dzieci zamieszkałych w obwodzie szkolnym w dniach od  01.03.2021 r. do 09.04.2021 r. 

- dla dzieci spoza obwodu szkoły dniach od 22.04.2021 r. do 11.05.2021 r. 

Szczegóły rekrutacji znajdziecie Państwo tutaj: Rekrutacja 2021/2022

Dokumenty rekrutacyjne

 

 

              Informacja o zakresie przeglądów stomatologicznych

dcl

Gabinet stomatologiczny NZOZ LINCA w ramach opieki zdrowotnej nad uczniami realizował będzie raz na kwartał przeglądy stomatologiczne oraz lakierowanie zębów preparatem Duraphat. Po przeglądzie rodzice/opiekunowie, otrzymają informację pisemną o ilości ubytków próchniczych, ognisk zapalnych i higienie jamy ustnej. Wykonane zostaną wstępne badania ortodontyczne. Przegląd, lakierowanie oraz leczenie jest refundowane w ramach kontraktu z NFZ. Następnie opiekunowie, którzy wyrazili zgodę na objęcie dziecka opieką stomatologiczną w naszym gabinecie, mogą rejestrować się na wizyty w celu rozpoczęcia leczenia stomatologicznego.  

 

 Projekt Dotknij Nauki

W tym roku szkolnym nasza szkoła również uczestniczy w projekcie "Dotknij nauki" organizowanym przez miasto Zabrze. 
Nasi uczniowie biorą udział w licznych zajęciach dodatkowych na terenie szkoły oraz w zajęciach wyjazdowych.
Zapraszamy do fotorelacji 

 Fotorelacja

 

 

Mobidziennik

Drodzy rodzice i opiekunowie. Wraz z początkiem roku szkolnego został uruchomiony w naszej szkole dziennik elektroniczny. Prosimy o regularne logowanie się i sprawdzanie postępów w nauce swoich dzieci.  Wychowawcy będą również kontaktować się z Państwem drogą elektroniczną, właśnie poprzez Mobidzinnik, więc każdy rodzic/opiekun powinien się jak najszybciej zalogować. Można również zainstalować aplikację Mobidzinnika w swoim telefonie.

Mobidziennik

W razie problemów z logowaniem prosimy o kontakt z wychowawcą klasy lub z p. Sonia Kocwender, p. Katarzyną Świstek

 

 

 

                           

 


 

 

O szkole

Szkoła posiada Certyfikat 2.0 i otrzymała tytuł Szkoły z klasą 2.0 za rok szkolny 2014/2015

Szkoła posiada Certyfikat „Nauczyciele z klasą"  nadany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Gazetę Wyborczą  pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki w roku szkolnym 2005/2006 i 2006/2007

Partnerzy

Szukaj