NPC

 

Pomoc dla Ukrainy!

flaga2

W związku z zaistniałą na Ukrainie sytuacją, chcemy dołączyć się do Miejskiej Akcji Pomocy, która jest organizowana przez Wydział Kontaktów Społecznych UM w Zabrzu.
Zbiórką darów zajmuje się Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Brodzińskiego 4.
W najbliższą środę rusza z Zabrza pierwszy konwój z darami dla Ukrainy. W związku z tym od poniedziałku, tj. 28 lutego będziemy organizować w szkole zbiórkę żywności o długiej dacie przydatności do spożycia (makarony, kasze, ryż, konserwy itp.), środków opatrunkowych, higienicznych, sanitarnych, koce, śpiwory, pościel itp. Przyjmowane będą tylko artykuły nowe.
Po zebraniu darów zostaną przekazane do Punktu na ul. Brodzińskiego.
Każdy osobno również może takie dary w siedzibie COP na Brodzińskiego złożyć.
Punkt czynny jest w dni powszednie od 8.00 do 19.00, w soboty i niedziele od 10.00 do 15.00. Informacji można zasięgnąć pod nr tel. 322710474 lub 512-240-287
Włączmy się Wszyscy w pomoc dla Naszych sąsiadów!

 

Przygotuj online bezpłatne zdjęcie do mLegitymacji

mlegitymacja 4

mLegitymacja to nic innego jak elektroniczny rodzaj tradycyjnej, papierowej legitymacji szkolnej. Zapewnia ona szereg korzyści wynikających z klasycznej wersji i posiada tę samą wartość prawną.

Kreator zdjęć do mLegitymacji powstał po to, aby bez wychodzenia z domu i w jak najłatwiejszy sposób, wykonać fotografie do elektronicznej legitymacji szkolnej. Korzystać z niego mogą wszyscy uczniowie naszej szkoły. Obsługa tego narzędzia jest niezwykle prosta, a cały proces można przejść w kilka minut, z poziomu smartfona.

Wykonaj zdjęcie do mLegitymacji w kilka sekund

Do wygenerowania zdjęć wystarczy zwykła fotografia wykonana za pomocą telefonu. Oprogramowanie przeprowadzi Cię przez cały proces tworzenia zdjęcia, przy okazji dzieląc się z Tobą wskazówkami jak odpowiednio je wykonać. Miejsce ich zrobienia nie ma znaczenia, liczy się tylko ustawienie twojej twarzy. Całą resztą zajmie się kreator, który w kilka sekund dokona niezbędnych przeróbek: zastąpi tło, poprawi oświetlenie a następnie odpowiednio przytnie zdjęcie.

Pamiętaj, by przy wykonywaniu zdjęcia zadbać o następujące elementy:

  1. Patrz prosto w obiektyw i nie przechylaj głowy na boki.
  2. Zdjęcie nie może być tzw. selfie - najlepiej poproś kogoś, by Ci pomógł.
  3. Zamknij usta.
  4. Znajdź miejsce z równomiernym oświetleniem, jak na przykład ściana na przeciwko okna. Cienie przechodzące przez twarz nie są dozwolone.

Możesz wgrać tyle zdjęć, ile tylko chcesz, a potem wybrać najkorzystniejszą wersję.

Na koniec wyślij zdjęcie do sekretariatu

Jedyne co musisz zrobić teraz to przesłać zdjęcie do sekretariatu. Kreator jest bezpłatny. Co więcej ‒ zapewnia stuprocentową gwarancję akceptacji zdjęcia.

Nie musisz również obawiać się o swoją prywatność, ponieważ oprogramowanie nie przechowuje twoich zdjęć, a cały system jest odpowiednio zabezpieczony - Kreator korzysta z szyfrowanego połączenia z certyfikatami SSL. Możesz być pewien, że Twoje dane są bezpieczne.

Link do kreatora zdjęć do mLegitymacji znajdziesz pod tym linkiem: https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacji

 

Kochani rodzice/opiekunowie naszych uczniów!

Zapraszamy Was na rozgrywki sportowe (siatkówka, koszykówka), które możecie sami zorganizować na naszej sali gimanstycznej. Jest ona dla Was nieodpłatnie otwarta w każdy czwartek w godzinach 17:00 - 18:30.

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, które odbędzie się na placu szkolnym w dniu 1 września (środa).
Klasy II - V godzina 9:00
Klasy IV - VIII godzina 10:00
Klasy I - godzina 11:00

 

Życzymy Wam słonecznych wakacji, ale pamiętajcie o bezpieczeństwie, byście do nas drodzy uczniowie wrócili zdrowi, wypoczęci i uśmiechnięci :)

Bezpieczeństwo

 

 

 

 

superkoderzy logo

Nasza szkoła od września dołączy do #SuperKoderów!

#SuperKoderzy to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8, w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W czasie cyklu zajęć prowadzonych na lekcjach poszczególnych przedmiotów uczniowie poznają podstawowe zasady programowania, jednocześnie wykonując zadania zgodne z podstawą programową danego przedmiotu.

#SuperKoderzy uczą się grać na bananach, programować stację pogodową, tworzyć interaktywne multimedialne reportaże, a nawet własne strony internetowe czy gry dla robotów.

 

Drodzy rodzice przyszłych pierwszoklasistów!

Serecznie zaprazamy do naszej szkoły na pierwsze spotkanie rodziców
w dniu 8 czerwca (wtorek) na godzinę 16:30.

 Plakat3

 

Od 1 kwietnia 2021 r. Główny Urząd Statystyczny realizuje Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań.
Nie zwlekaj z wypełnieniem obowiązku spisowego, spisz się jak najszybciej i weź udział w loterii! Szczegółowe informacje na temat spisu i loterii 
dostępne są na stronie internetowej
https://spis.gov.pl/ oraz pod numerem infolinii +48 22 279 99 99.:

 

 

Rekrutacja 2021/2022

 Serdecznie zapraszamy do składanie zgłoszeń do klasy I

- dla dzieci zamieszkałych w obwodzie szkolnym w dniach od  01.03.2021 r. do 09.04.2021 r. 

- dla dzieci spoza obwodu szkoły dniach od 22.04.2021 r. do 11.05.2021 r. 

Szczegóły rekrutacji znajdziecie Państwo tutaj: Rekrutacja 2021/2022

Dokumenty rekrutacyjne

 

 

Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie.

Dyrekcja szkoły informuje, że od poniedziałku tj. od 26 października, uczniowie klas 4 - 8 przechodzą na naukę zdalną. Nowe zasady funkcjonowania szkoły będą obowiązywały do niedzieli 8 listopada bieżącego roku. 

Nauka zdalna w naszej szkole odbywać się będzie za pomocą komunikatora jakim jest dziennik elektroniczny poprzez zakładkę "Zadania" oraz Teams wg. planu lekcji każdej klasy. Lekcje z niektórych przedmiotów będą prowadzone on-line, z innych w połączeniu z dziennikiem elektronicznym. Lekcja trwa 30 minut.

Nauka dla uczniów klas 1 - 3 pozostaje bez zmian. Uczą się w szkole wg. planu i są pod opieką swojego wychowawcy.

Świetlica szkolna pracuje wg. dotychczasowego planu. Z uwagi na obostrzenie, iż dzieci do 16 roku życia nie mogą same przebywać poza domem w godz. od 8:00 do 16:00, prosimy, by dzieci z kl.1 - 3, które same wracały do domu po szkole, były przyprowadzane i odbierane przez osoby dorosłe.

Prosimy też Rodziców dzieci z klas 4 - 8, którzy korzystają z pomocy MOPR, by skontaktowali się z p. Teresą Paja w sprawie korzystania z obiadów w tym okresie (czy będą dzieci korzystały z obiadów czy nie)

tel. p. Paja (podany w wiadmości na mobiDzienniku)

O wszystkich informacjach, które będą przekazywane do szkoły, będziecie Państwo informowani na bieżąco.

Anna Radomska

 

 

 Życzenia

 

Zasady bezpiecznego powrotu do szkoły!

 

plakat1

 

Plakat2

 

 

Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021

W obecnej sytuacji rodzice, chcący zapisać dziecko do pierwszej klasy w naszej szkole, mogą pobrać odpowiedni wniosek, wypełnić, zeskanować lub zrobić zdjęcie i w formie PDF odesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wniosek dla dzieci z rejonu 

Wniosek dla dzieci spoza rejonu 

 

Rekrutacja

 

Miasto

 

Informacja o zakresie przeglądów stomatologicznych

dcl

Gabinet stomatologiczny NZOZ LINCA w ramach opieki zdrowotnej nad uczniami realizował będzie raz na kwartał przeglądy stomatologiczne oraz lakierowanie zębów preparatem Duraphat. Po przeglądzie rodzice/opiekunowie, otrzymają informację pisemną o ilości ubytków próchniczych, ognisk zapalnych i higienie jamy ustnej. Wykonane zostaną wstępne badania ortodontyczne. Przegląd, lakierowanie oraz leczenie jest refundowane w ramach kontraktu z NFZ. Następnie opiekunowie, którzy wyrazili zgodę na objęcie dziecka opieką stomatologiczną w naszym gabinecie, mogą rejestrować się na wizyty w celu rozpoczęcia leczenia stomatologicznego. 

 

Samorzad

 

 

Dzień Edukacji Narodowej


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Dyrekcji, Nauczycielom
 i wszystkim Pracownikom Szkoły składamy serdeczne życzenia zdrowia,
dalszych sukcesów i osiągnięć zawodowych,
satysfakcji z pracy z dziećmi i młodzieżą oraz pomyślności w życiu osobistym.

kwiaty

 

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2 września - poniedziałek

Uczniowie klas od II do VIII - godzina 9:00

Ucznoiwie klas I - godzina 11:00

Serdecznie zapraszamy :)

 

Wakacje! 

 Udanych, słonecznych i pełnych wrażeń wakacji
życzy Dyrekcja wraz z Gronem Pedagogicznym :)

wakacje

 

Ogłoszenie o likwidacji Międzyszkolnego Klubu Sportowego "Olimpus"

Ogłoszenie

 

 Zapisy na rok szkolny 2019/2020

Dyrekcja Szkoły ogłasza zapisy dzieci z rocznika 2012 i 2013 do klasy I na rok szkolny 2019/2020.
Zapisy dzieci z rejonu szkoły odbywać się będą od 4 marca do 19 kwietnia 2019 r.
Zapisy dzieci z poza rejonu szkoły odbywać się będą od 24 kwietnia do 8 maja 2019 r.
Zapisów dokonujemy w sekretariacie szkoły w godzinach od 08:00 do 15:00.

Rejon naszej szkoły obejmuje następujące ulice:
Bytomska od nr 30 do 72 (parzyste) oraz Bytomska od nr 39 do nr 117 (nieparzyste), 
Bolesława Chrobrego, Feliksa Goły, Wojciecha Kossaka od nr 9 do 50, Ogrodowa,
Św. Jana, Henryka Rodakowskiego, Trębacka, Aleksandra Puszkina od nr 2 do 8 (parzyste).

Wniosek: Zgłoszenie dziecka do  klasy I dla dzieci z rejonu

Wniosek: Zgłoszenie dziecka do  klasy I dla dzieci spoza rejonu

 

 Projekt Dotknij Nauki

W tym roku szkolnym nasza szkoła również uczestniczy w projekcie "Dotknij nauki" organizowanym przez miasto Zabrze. 
Nasi uczniowie biorą udział w licznych zajęciach dodatkowych na terenie szkoły oraz w zajęciach wyjazdowych.
Zapraszamy do fotorelacji 

 Fotorelacja

 

Ferie 11.02. - 22.02.2019 r.

Wszystkim naszym uczniom  życzymy spokojnego wypoczynku i bezpiecznej zabawy.
Nie zapominajcie o najważniejszych zasadach i wróccie pełni energii do nauki.

Ferie

 

Akcja charytatywna

Zapraszamy o włączenie się całej naszej społeczności szkolnej do pomocy choremu na nowotwór złośliwy Kacperkowi. Jedyna szansa na przeżycie to leczenie w Meksyku, które jest bardzo kosztowne. Zbieramy także plastikowe zakrętki w tym celu. Każdy może pomóc!

 Plakat

 

Mobidziennik

Drodzy rodzice i opiekunowie. Wraz z początkiem roku szkolnego został uruchomiony w naszej szkole dziennik elektroniczny. Prosimy o regularne logowanie się i sprawdzanie postępów w nauce swoich dzieci.  Wychowawcy będą również kontaktować się z Państwem drogą elektroniczną, właśnie poprzez Mobidzinnik, więc każdy rodzic/opiekun powinien się jak najszybciej zalogować. Można również zainstalować aplikację Mobidzinnika w swoim telefonie.

Mobidziennik

W razie problemów z logowaniem prosimy o kontakt z wychowawcą klasy lub z p. Cecylią Dzierzengą.

 

Spotkanie z rodzicami i z opiekunami prawnymi.

Szanowni Państwo zapraszamy Was na spotkanie w dniu 11.09.2018 o godzinie 16:30 z wychowawcami Waszych dzieci.
Obecność obowiązkowa.

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

03.09.2018

Uczniów klasy I zapraszamy na godzinę 11:00

Uczniów klas II - VIII zapraszamy na godzinę 9:00

 

Ważna informacja!!!

Plakat

 

Nasza szkoła od września 2017 r. uczestniczy w Projekcie Unijnym "Dotknij nauki".
W ramach projektu utworzone zostały 3 grupy uczniów. Dla tych grup prowadzone są zajęcia:
1. Laboratorium młodego badacza
2. Matematyka praktyczna
3. Biologia/ przyroda doświadczalna
4. Tajemnice Ziemii
Zajęcia na w/w przedmiotach prowadzone są matodami aktywnymi, uczniowie wykonują różnorodne doswiadczenia poszerzające wiedzę z przyrody
biologii, chemii, matematyki.
W bieżacym półroczu I Grupa korzysta z dodatkowych zajęć - "Techniki szybkiego uczenia i czytania". Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek
w godzinach 14.30 do 17.05 w sali nr 15
Dla uczniów wszystkich grup uczetniczących w projekcie organizowane będą spotkania z ekspertami w dziedzinie prowadzonych przedmiotow, zajęcia
wyjazdowe oraz zorganizowany będzie Festiwal Nauki wspólnie dla wszystkich zabrzańskich szkół uczetniczących w projekcie.

Kazdy uczestnik projektu zobowiązany jest do aktywnego uczestnictwa na zajeciach.
Uczestnictwo w projekcie pogłebia wiedzę i umiejętności ucznia - "Uczymy się uczyć dotykając nauki" - Zachęcam wszystkich do 100%
obecności na wszystkich zajęciach!!

                                                                                                                                                  Jan Pajonk - dyrektor szkoły

 

 Zielona pracownia

Prace remontowe w "Zielonej pracowni"  rozpoczęły się już w trakcie wakacji - sala została wymalowana, wymieniono wykładzinę podłogową, zamontowano rolety w oknach i  przyklejono do ścian tapetę, która ma uatrakcyjnić wizerunek pracowni. Pierwsze pomoce dydaktyczne są już w szkole. Czekamy na meble
i pozostałe pomoce dydkatyczne - do połowy października pracowania powinna być gotowa i będzie służyć uczniom - będzie to najnowocześniejsza pracownia przyrodniczo - biologiczna w naszej dzielnicy, nawet mieście. Tytm samym Nasi uczniowie klas starszych a szczególnie klas VII i VIII będą korzystać z nowoczesnej pracowni biologiczno-przyrodniczej.                 
Kolejne informacje już wkrótce - Jan Pajonk - dyrektor szkoły

 

W ostatnich dniach otrzymaliśmy miłą informację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospdarki Wodnej, iż nasz szkoła jako jedna z trzech w Zabrzu otrzymała dofinasowanie w ramach projektu "Zielona pracownia 2017 w kwocie 27.900 zł na utworzenie takiej pracowni. Nasza "Zielona Pracownia" nosi nazwę "EKO Oczko" od numeru szkoły.... Bardzo dziekuję wszystkimnauczycielom zaangażowanym w opracowanie projektu a w szczególności p. Annie Radomskiej - wicedyrektorowi szkoły, która czuwała i koordynowała prace projektowe. Poniżej przedstawiam wizualiazcję nowej pracowni:

  • wizualizacja-1
  • wizualizacja-3
  • wizualizacja-5
  • wizualizacja-7
  • 4

Zespół nauczycieli pod kierunkiem p. Wicedyrektor - opracowal projekt "Zielonej pracowni" zgodnie z wytycznymi WFOŚiGW w Katowicach. W piątek 7 kwietnia otrzymaliśmy informację o tym, iż I etap konkursu "Zielona pracownia - Projekt 2017" przeszliśmy pomyślnie!!! Wszystkim sedecznie gratuluję!! - Zabieramy się do opracowywania odpowiednich wniosków do II etapu konkursu!!

                                                                                                                                                       Jan Pajonk                                    

 


 

 

O szkole

Szkoła posiada Certyfikat 2.0 i otrzymała tytuł Szkoły z klasą 2.0 za rok szkolny 2014/2015

Szkoła posiada Certyfikat „Nauczyciele z klasą"  nadany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Gazetę Wyborczą  pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki w roku szkolnym 2005/2006 i 2006/2007

Partnerzy

© 2016 Szkoła Podstawowa nr 21 w Zabrzu

Szukaj